Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
A most megismert új adózási törvények több cafeteriajuttatást, így az egészségpénztári juttatást, ezáltal az egészségpénztári tagokat és rajtuk keresztül a teljes egészségügyi rendszert is rendkívül súlyosan érintik a Prémium Egészségpénztár szerint.
Az elfogadott döntés alapján a béren kívüli juttatások adóterhei 200 ezer forintos keretig változatlanok maradnak. 200 ezer és 450 ezer forint között kizárólag a SZÉP-kártya esetében él a 35,7 százalékos teher, e felett pedig már 51,17 százalékot kell adózni a cafeteriaelemek után.
"Az egészségpénztári befizetések szempontjából nagyon súlyos a mostani törvényi változás. Mindössze évi 200 ezer forintig marad az adóterhek korábbi mértéke, és ezért versenyez az összes cafeteriaelem (Erzsébet-utalvány, önkéntes nyugdíjpénztár, BKV-bérlet például) ez pedig sok család számára jelenti azt valószínűleg, hogy az egészségügyre félretett keretük drasztikusan csökken vagy eltűnik. Elsősorban olyan családokat érint ez, amelyek számára az egészségpénztár a gyógyszerköltség, vagy fogászati ellátás szinte egyetlen forrása" – mondta el Dr. Váradi Péter, a Prémium Egészségpénztár vezetője.
Elsődleges számítások szerint ezzel a munkáltatói befizetések 30 százaléka tűnhet el. Jövőre akár 20 milliárd forint is kieshet az egészségügyi rendszerből, vagy vándorolhat át a feketegazdaságba.
Magyarországon jelenleg több mint 1 milliós tagsággal 31 egészségpénztár működik, ezekbe évente 50-55 milliárd befizetés érkezik, amit a tagok minden évben teljes egészében fel is használnak egészségük érdekében.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Hiába uralta eddig a hétvégét a McLaren, a 40. Magyar Nagydíj időmérő edzésén a ferraris Charles Leclerc szerezte meg a pole pozíciót.
Elég magas füstoszlopot lehetett látni.