MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A kormány állattenyésztést ösztönző programjainak sikerét mutatják a Központi Statisztikai Hivatalnak (KSH) a magyar állatállomány alakulásáról közzétett adatai – mondta a Földművelésügyi Minisztérium (FM) agrárgazdaságért felelős államtitkára.
A sertések száma egy éve folyamatosan növekszik, tartósan 3 millió felett van – közölte Czerván György a KSH összegzését kommentálva.
Felidézte, a sertésszám-növekedés az élő és félsertések áfájának 5 százalékra való csökkentésének is köszönhető, amelynek hatására nőtt a kereslet a hazai hízó és vágósertés iránt. Ez a külkereskedelemben is kedvező elmozduláshoz vezetett, csökkent az élősertés-kivitel, míg jelentősen nőtt a nagyobb hozzáadott értékű sertéshús exportja.
Emellett pozitívan hatott a sertés állatjóléti támogatásának a növelése is. A takarmányárak a múlt évi jó termésnek köszönhetően szintén kedvezően alakultak, továbbá sikerült leküzdeni a kéknyelv betegséget és elérni az Aujeszky betegségnél a mentességet is, ami ugyancsak jótékony hatású a sertéságazatra – tette hozzá.
A sertésállomány további növekedését segíti elő az anyakoca állatjóléti támogatás bevezetése. Utóbbi programmal megkétszereződik e területen az állatjóléti támogatás összege, így az idén a tavalyi 8,5 milliárd forinttal szemben 17,1 milliárd forint áll rendelkezésre erre a célra – mondta.
A szarvasmarhánál is nőtt az állatszám az egy évvel korábbihoz képest, 2014 decemberében 802 ezer volt. Az állomány fél év alatt 13,3 ezerrel, egy év alatt 19,7 ezerrel gyarapodott. A szarvasmarhák száma 2012 óta emelkedik, amióta a kérődző-programot bevezette a minisztérium. A szarvasmarha-állomány utoljára 2000-ben volt magasabb a mostaninál (805 ezer).
Szintén kedvező folyamatok jellemzőek a tyúkágazatra, ahol egy év alatt mintegy egymillióval emelkedett az állomány. Kedvezőnek mondta az államtitkár, hogy a kacsa- és a pulykaállomány is emelkedetett az országban, megjegyezve, hogy a ludak száma kissé csökken.
Czerván György szerint a juhállománynál van ugyan egy kisebb stagnálás, de ennek technikai okai vannak. Az új támogatási rendszer – ami ettől az évtől működik – ezt a gondot megoldja, és a juhállomány is tovább növekszik az országban – tette hozzá.
Arról is beszélt, hogy a piaci viszonyokat az állattenyésztés terén az orosz embargó kedvezetlenül befolyásolja, a leggyakrabban a másodlagos piaci hatások révén, mivel árcsökkentő hatású. Mindennek ellenére az a törekvés, hogy az állattenyésztés aránya a mezőgazdaságon belül növekedjen, már kézzelfogható eredményeket hozott.
Ezt jelzi – mutatott rá az államtitkár –, hogy a múlt évben az előzetes adatok szerint, az állattenyésztés kibocsátása 5 százalékkal nőtt, ennek köszönhetően mintegy 1 százalékkal emelkedett az aránya a magyar mezőgazdaságban, és így elérte a 35 százalékot. Ezt az emelkedés pedig egy kiugróan magas növénytermesztési eredményesség mellett sikerült elérni – fűzte hozzá Czerván György.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
A hatóságot hamis adatokkal és manipulált képpel félrevezetve vitték ki az országból Gustav Klimt Afrikai herceg című festményét – ez lett az eredménye az elsőként a HVG által megírt botrányos történet hatására Lázár János által elrendelt vizsgálatnak.
Politikai üggyé vált az Európai Bíróság tavaszi döntése egy devizás lízingszerződésről. Még nem tudni, az adósok mekkora köre járhat ezzel jól.
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
A kormánybiztos aggodalmai nem jutottak el a katonakoporsókról és a kerítést átvágó Magyar Péterről készült kamuvideók készítőihez.
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
A miniszterelnök vejeként megtanulta, hogy bizonyos dolgoktól távol kell magát tartania – nyilatkozta.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálják halálának körülményeit.
Időnként a szél is viharos lehet.