Havonta 500-600-an választják a hallgatói gyedet

Egyre népszerűbb a 2014-ben bevezetett diplomás gyed, amelyet havonta öt-hatszázan választanak - közölte Fűrész Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkára.

  • MTI MTI
Havonta 500-600-an választják a hallgatói gyedet

A munkahelyek egyre fogadókészebbek a kisgyermekes anyákkal, egyebek mellett azért is, mert járulékkedvezményben részesülnek, ha kisgyermekeseket foglalkoztatnak - közölte a köztévében Fűrész Tünde helyettes államtitkár.

Ehhez kapcsolódva arról is beszélt, hogy a bölcsődei rendszer átalakul és a nagy intézmények mellett mini, illetve vállalati és családi bölcsődék is lesznek. A finanszírozási feltételek is javultak, már nem a jelen lévő, hanem a beíratott gyerekek után kapják az állami támogatást a nevelési intézmények.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek