Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Kocsis-Cake Olivio pártigazgató szerint az otthonápolók díját kellett volna emelni, nem pedig a képviselők fizetését növelni. Amit egyébként ők nem szavaztak meg.
Mint megírtuk, a Fidesz-KDNP-vel együtt az ellenzéki képviselők többsége is megszavazta a képviselői fizetésemelést, így ők is havi 200 ezerrel többet visznek majd haza.
Azonban voltak, akik nemet nyomtak a módosító javaslatra, így tett például Dúró Dóra és Hadházy Ákos, valamint a Párbeszéd képviselői is. Utóbbiak részéről Kocsis-Cake Olivio képviselő és pártigazgató a Zoom.hu-nak azt mondta:
Mi azt gondoljuk, hogy Magyarország száz legfontosabb kérdése között jelenleg nincs ott a képviselők fizetése, ehelyett például az otthonápolók díját kellett volna emelni, ezért nem tudtuk támogatni.
Kocsis-Cake a javaslatot támogató ellenzéki képviselőtársairól szólva azt mondta, "tisztában vagyunk vele, hogy a Fidesz hogyan zsarolta ki az ellenzéki szavazatokat, ezért mi nem törünk pálcát senki felett". Hogy pontosan mire gondolt, nem tudni, részleteket nem mondott.
A pénzt egyébként a tervek szerint jótékony és az ellenzék számára kiemelt célokra fordítják, itt példaként a független sajtó vagy vidéki autonóm közösségek támogatását említett a Párbeszéd képviselője.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
A varsói képviselet vezetőjéről már tudni lehetett, hogy haza kell jönnie, egy frissen kinevezett államtitkár pedig már hónapokkal ezelőtt elbúcsúzott az állomáshelyétől.