Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Ez nem jelenti azt, hogy minden kérdést megoldottak volna a felek.
Megszületett a megállapodás az EU és Nagy-Britannia jövőbeli viszonyáról – jelentette be a Twitteren Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke. Ez azt jelenti, hogy elhárult egy fő akadály a vasárnapi, a Brexit feltételeiről szóló megállapodást szentesítő EU-csúcs elől.
A nyilatkozat szerint a szigetország és az unió „ambiciózus, széles körű, mélye és rugalmas partnerséget” alakít ki – írja a Financial Times a birtokába került tervezet alapján. A 26 oldalas dokumentumról tárgyalt szerdán Brüsszelben Theresa May brit miniszterelnök és Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke – May jelenléte is jelezte azt, hogy a politikus kezébe vette a Brexit ügyeit.
I have just sent to EU27 a draft Political Declaration on the Future Relationship between EU and UK. The Commission President has informed me that it has been agreed at negotiators’ level and agreed in principle at political level, subject to the endorsement of the Leaders.
— Donald Tusk (@eucopresident) November 22, 2018
Nem jelenti azonban azt, hogy May a kormányfő minden korábbi kérését elfogadták az uniós tárgyalófelek. A gyakorlatilag az áruk szabad áramlását előirányzó Chequers-terv helyett széles körű szabadkereskedelmi rendszer kialakítása várható – Juncker még szeptemberben, évértékelő beszédében elutasította, hogy az árukereskedelem a jövőben is a belső piac része maradjon.
A mostani nyilatkozat ugyanakkor nyitva hagyja az utat afelé, hogy a jövőben még tovább mélyüljön a kapcsolat. Politikailag fontos lehet viszont az, hogy bekerült a szövegbe: a kapcsolat tiszteletben tartja az Egyesült Királyság szuverenitását és az EU belső piac integritását. Magyarul a britek – ahogy a Brexit-népszavazás után ígérték vezetőik – visszavehetik az ellenőrzést, az unió pedig megtarthatja azt, ha a britek bármilyen területen részei maradnak az EU magját adó belső piacnak.
A jövőbeni viszonyról szóló megállapodás elfogadása nem jelenti azt, hogy minden kérdést megoldottak volna a Brexittel kapcsolatban. A franciák a halászati jogok fenntartását követelik a brit felségvizeken a Brexit után is, a spanyolok pedig a Gibraltár feletti ellenőrzést. Ezek tisztázása érdekében May szombaton újra találkozik a bizottsági elnökkel.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.
Közel 36 millió eurót, azaz mintegy 14 milliárd forintot kér a felszámoló a Dunaferr padlót fogott hengerművének életképes részeiért.
Az viszont még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk.