Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
A közbeszerzést már kiírták, február 26-ig lehet ajánlatokat benyújtani.
Megjelent az uniós közbeszerzési közlönyben a debreceni BMW-gyár 400 hektáros területének tereprendezésére és vízelvezetésére kiírt közbeszerzés – írja a Napi.hu. A leendő nyertes feladata lesz a telek bel- és csapadékvíz elvezetésének kialakítása, illetve az ehhez kapcsolódó tereprendezési munkák elvégzése. Előtte azonban el kell készíteni a kivitelezéshez szükséges tervdokumentációt és meg kell szerezni a hatósági engedélyeket.
A munka főbb elemei:
A munkát április elsején kell elkezdeni, és jövő április végéig be kell fejezni. Az ajánlatok beadási határideje február 26., a becsület ellenértéket nem tartalmazza a felhívás.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.