Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A forint gyengült a bejelentés után.
Nem változtatott az egyhetes jegybanki betét kamatán csütörtökön a Magyar Nemzeti Bank (MNB): ismét a múlt heti 7,25 százalékkal hirdette meg a tendert.
Egy héttel ezelőtt a korábban meghirdetett és alkalmazott gyakorlattal és a várakozásokkal is ellentétben 50 bázisponttal megemelte az egyhetes betétre meghirdetett irányadó kamatát az MNB.
A jegybank addig március közepe óta havonta egyszer, a monetáris tanács kamatdöntő ülése után emelte az egyhetes kamatot rendre 30 bázisponttal.
A kamatemelés ellenére a lejáró 9307,9 milliárd forintnál 1596,3 milliárd forinttal kevesebbet 7711,6 milliárd forintot helyeztek el a pénzintézetek az egyhetes lejáratra a múlt héten.
A kamatdöntés bejelentésekor az eurót 396,33 forinton jegyzeték, 50 perccel később, 398,57 forinton állt.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Összeomlott a békéscsabai vonal.
Három hete írt a belügyminiszternek Györfi Mihály, de nem jött válasz.