Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
15,2 százalékkal nőtt az átlagkereset, ez már csak egy százalékponttal maradt el az inflációtól.
A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete augusztusban 555 900 forint volt, 15,2 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit – írja jelentésében a KSH. A keresetek emelkedése ezzel folytatta a lassuló-stagnáló tendenciát, a statisztikai hivatal júliusra ugyanekkora emelkedési ütemet mért, a megelőző hónapokra pedig magasabbat.
A rendszeres (prémium, jutalom, egyhavi különjuttatás nélküli) bruttó átlagkereset 528 500 forintra becsülhető, 14,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. A rendszeres bruttó átlagkereset a vállalkozásoknál 531 100, a költségvetésben 518 300, a nonprofit szektorban 531 600 forintot tett ki, 14,0, 15,1, illetve 12,1 százalékkal emelkedett egy év alatt.
A nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 369 700, a kedvezményeket figyelembe véve 383 500 forintot ért el,
15,2, illetve 15,1 százalékkal magasabb volt, mint 2022 augusztusában.
A bruttó mediánkereset 450 000 forint volt, 15,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. A kedvezmények figyelembevételével számított nettó kereset mediánértéke 312 300 forintot ért el, 15,7 százalékkal felülmúlta az előző év azonos időszakit.
A reálkereset 1,0 százalékkal csökkent a fogyasztói árak előző év azonos időszakához mért, 16,4 százalékos növekedése mellett.
Mivel szeptemberben az infláció 12,2 százalékra mérséklődött, abban a hónapban a reálkeresetek változása borítékolhatóan pozitív tartományba került, a megelőző hónapok kereseti tendenciái alapján mintegy 3 százalék körüli mértékben. 2022 nyara óta nem volt arra példa, hogy a keresetek emelkedésének üteme meghaladta volna az infláció mértékét. A reálkereset-csökkenése miatt a háztartások fogyasztása összeroppant, ami miatt az állami költségvetés – főként a várttól elmaradó áfabevételek miatt – tarthatatlanná vált.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
A varsói képviselet vezetőjéről már tudni lehetett, hogy haza kell jönnie, egy frissen kinevezett államtitkár pedig már hónapokkal ezelőtt elbúcsúzott az állomáshelyétől.