Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A bejelentés hatására az Evergrande részvényei jelentősen emelkedtek.
Októberben még arról írtunk, hogy a Kína második legnagyobb ingatlanfejlesztőjének tekintett Evergrande a már megkezdett projektjeit sem tudja befejezni, ha csak nem sikerül valamiképp átütemezni az adósságainak törlesztését a hitelezői felé. A cég most haladékot kapott, miután egy hongkongi bíró úgy döntött, hogy elhalasztja az Evergrande felszámolásáról szóló döntést – írja a Financial Times.
Mint írják, a vállalat január 29-ig kapott haladékot arra, hogy olyan szerkezetátalakítási tervet dolgozzon ki, amely megfelel a hitelezőinek.
A vállalat ügyvédei elmondták, hogy az ingatlanfejlesztő egy olyan szerkezetátalakítási megállapodást vizsgál, amely „igazolások” kibocsátását foglalja magában a hitelezők számára, ezek – a vállalat jogi képviselete által vázoltak szerint – nem részvényeket vagy kötvényeket jelentenének, hanem bizonyos vagyontárgyakon alapuló felosztási jogot.
A bonyolult javaslatot szkeptikusan fogadták a piacok, azonban az Evergrande részvényei jelentősen emelkedtek, hétfőn 13%-ot ugrottak, bár a részvények még mindig 99%-kal a 2017-es csúcsértékük alatti árfolyamon mozognak.
Amennyiben Kína korábbi második legnagyobb ingatlanfejlesztő cége csődbe jut, akkor félő, hogy a kínai gazdaság egy részét is magával rántja, ebben az esetben viszont a teljes világgazdaság bajban lehet – ahogy arról korábban írtunk.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az augusztus 20-i tisztavatás sem feledtetheti: a honvédelmi reform és haderőfejlesztés lényegében megfeledkezett a katonai felsőoktatásról.
Felszámolás, végelszámolás, beragadt kölcsönök, követeléscsomagok – az állami MFB Bank a végén minden jel szerint ráfizet.
Ezek után bármi megtörténhet, mondta egy munkácsi férfi a HVG-nek.
Karol Nawrocki a szélerőművek telepítésének ügyében volt hajthatatlan.