Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Mi a teendője egy bejelentett munkavállalónak? Van-e, amit nem kell bevallani? Mit tehetek, ha valami nem stimmel? Mi van, ha elkésünk az adóbevallással? Mindenre válaszoltunk, amit a május 21-i határidő előtt tudni kell.
Közeleg az adóbevallási határidő, és ugyan mára eljutottunk oda, hogy kis odafigyeléssel szinte lehetetlen elrontani, érdemes most is odafigyelni, hogy az apró hibákból később ne legyenek nagy problémák.
Pénzügyi podcastunkban azt vizsgáltuk meg, miért fontosak a határidők, mit kell és mit nem kell bevallani, és mit csináljunk, ha jogosultak vagyunk valamilyen visszatérítésre.
A Kasszakulcs legfrissebb adásában Gyükeri Mercédesz és Sztojcsev Iván Kis Péterrel, a NAV szóvivőjével beszélgetett.
Kövesse és hallgassa meg a Kasszakulcs műsorait az alábbi platformok bármelyikén: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts
Vagy iratkozzon fel a HVG Podcastok csatornájára itt: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud, YouTube
Váltsd velünk valóra – a műsort a Raiffeisen Bank támogatja.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
A varsói képviselet vezetőjéről már tudni lehetett, hogy haza kell jönnie, egy frissen kinevezett államtitkár pedig már hónapokkal ezelőtt elbúcsúzott az állomáshelyétől.