Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Mindeddig a magyar biztoson kívül még hat pozícióról nem döntöttek a képviselők, most ez is bekövetkezett.
Jóváhagyta az Európai Parlament az új Európai Bizottság valamennyi biztosjelöltjét, így az Ursula von der Leyen vezette testület akár december elsejével megkezdheti a munkáját – értesült a Politico.
A brüsszeli portál emlékeztet: az EP több mint egy hete halogatta hét jelölt támogatását. Köztük volt a magyar jelölt, Várhelyi Olivér is, aki az elmúlt öt évben a bővítésért felelt a Bizottságban, mostantól pedig az egészségügy és az állatjóllét portfóliója tartozik hozzá. Igaz, értesülésünk szerint több területet elvettek tőle: így nem alá tartozik majd az egészségügyi válságok, például a járványok kezelése és a gyermekvállalással kapcsolatos jogok sem.
Várhelyin kívül a képviselők a hat kiszemelt alelnök esetében sem hoztak eddig döntést. A vitát a két nagy EU-párti frakció, az Európai Néppárt és a baloldal vitája idézte elő: utóbbiak az olasz Raffaele Fitto jelölése ellen tiltakoztak, utóbbiaknak pedig a spanyol kormány jelöltje, Teresa Ribera nem tetszett – írja a Politico.
Nem volt azonban egyértelmű Várhelyi támogatása sem. A Frankfurter Allgemeine Zeitung néhány napja írt arról, hogy a magyar jelöltet mindkét nagy frakció el akarta gáncsolni – végül aztán mind Ribera, mind Fitto, mind Várhelyi megkapta a támogatást.
A magyar jelöltnél nemcsak az számított, hogy a Fidesz jelölte, a meghallgatásakor sem volt maradéktalanul elégedett az EP szakbizottsága. A testület ezért utólagos írásbeli kérdésekben is igyekezett felmérni felkészültségét a nem túl erős új területén.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Börtönbe zárták Oroszországban, megkínozták Fehéroroszországban, farkasszemet nézett Putyinnal, de a saját démonaival nem sikerült megküzdenie.
A volt igazságügyi miniszter elmúlt másfél éve került fókuszba.