Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk, hogyan!
Bár időnként és helyenként az éledezés jeleit mutatja a lakáspiac, még mindig nagyon nehéz sikeres ügyletet nyélbe ütni. Éppen ezért az eladók mindent megpróbálnak a sikeres üzlet reményében, s nagy igyekezetükben néha meg nem engedett eszközökhöz is nyúlnak. Ezek közül az egyik leggyakoribb, hogy ezt-azt elhallgatnak az eladandó lakásról. Egy ilyen esetet mutat be a Pénzcentrum.
Botrányos és egyben nagyon is aggasztó történetet mutat be a Pénzcentrum: mind az ingatlanközvetítő, mind pedig a tulajdonos olyan információkat titkolt el a leendő vevő elől, amelyek jelentősen bafolyásolhatták (volna) az eladni kívánt lakóingatlan árát. Ráadásul az eltitkolt információ, közhiteles adatbázisban szerepel, így arra sem hivatkozhatnak, hogy ők sem tudtak róla.
A portálnál jelentkezett egy olvasó, aki lakásvásárlást tervezett, ki is választotta a neki megfelelő budai ingatlant, s már csak a megállapodás után derült ki számára, hogy az eladó(k) nem tájéköoztatták arról, hogy az ingatlan bauxitbetonból épült.
Emberünket a helyszíni szemléreelkísérte egy építész ismerősük is, aki egyértelmű kérdéseket is feltett a födém anyagára, illetve a lépcsőházban egy gyanús aládúcolásra vonatkozóan, ám csak kitérő válaszokat kaptak. "Később, az általunk felkért szakember hívta fel a figyelmünket arra a koránt sem elhanyagolható tényre, hogy az épület szerepel az ÉMI által nyilvántartott bauxitbeton épületek adatbázisában. Erről véleményem szerint mind a tulajdonosnak, mind a közvetítőnek illett volna tájékoztatást adni – idézi a Pénzcentrum a vásárlót.
Már a '60-as évek végére nagyon rossz híre kelt a bauxitbetonnak, ez az építési anyag a megszilárdulás után sajátos kémiai reakciók miatt jelentős mértékeben veszít szilárdságából. Emiatt a lakáspiacon az ilyen anaygaból készült lingatlanoktól gyakorlatilag lehetetlen volt megszabadulni.
További részleteket itt lehet olvasni.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk, hogyan!
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Meghosszabbították a BAY Voucher programot – október közepéig lehet pályázni.
Az Irán elleni példátlan amerikai katonai támadás és Teherán visszafogott válasza után Donald Trump elérkezettnek látta az időt a tűzszünetre, és akaratát érvényesíteni is tudta az iszlám köztársasággal és Izraellel szemben. De hogy elfajul-e a konfliktus, attól is függ, mekkora kár érte a nukleáris programot.
Nem sokkal az indulást követően rövid beszédet mondott Kapu Tibor a SpaceX Dragon űrkapszulájának fedélzetéről.
A most lezajló tranzakcióra régóta lehet számítani. A miniszterelnök vejének portfóliója újabb luxusszállodával bővül.
Bár több településen is érdeklődéssel vizsgálják a törvényt, hasznosságát és kockázatait illetően változatlanul vannak aggályaik.
Elemzésünk a Tisza és a Fidesz első szakpolitikai vitájáról.
A legtöbb hirdetést a tankerületi központok adták fel.
A kormányfő szerint a nyilatkozat aláírói „semmibe veszik Magyarország érdekeit, és akaratlanul is Oroszország érdekét szolgálják”.