Utalt arra, hogy a fővárosi önkormányzat tervei szerint augusztus 1-jével lezárnák a budai alsó rakpart Margit híd és Mozaik utca közötti szakaszát, éppen két héttel a Sziget fesztivál kezdete előtt.
Mivel ugyanerre az időre esik a Bécsi út egyik szakaszának a felújítása is, a térségben kritikussá válhat a közlekedés és a parkolás. A polgármester arra hívta fel a figyelmet, hogy a programokra érkező közel félmillió látogató "nem elhanyagolható része" autóval érkezik.
Emlékeztetett arra is, még szeptemberben arra kérték Demszky Gábor főpolgármestert, hogy akkor adjon engedélyt rendezvényekre, ha a parkolóhelyeket is biztosítani tudja a főváros. Elmondta, csütörtökön tárgyalóasztalhoz ülnek a főváros és a kivitelező képviselőivel.