Tájékoztatása szerint január 20-án adhatják le pályázatukat a jelentkezők, és január 29-én jelöl elnököt a kuratóriumi elnökség; ha ez sikerül, még aznap dönt a személyi javaslatról a társadalmi szervezetek delegáltjaival kiegészült nagykuratórium.
Az elnökhelyettes elmondta, "minimális különbség" van a korábbi és a mostani pályázati kiírás szövege között. Az időzítés kapcsán megemlítette: noha ő egy-két héttel későbbre tolta volna a határidőket, hogy "alapos munkák készülhessenek", a pályázók így is a jövő évi költségvetés ismeretében dogozhatják ki elképzeléseiket. Tavaly március eleje óta működik választott vezető nélkül a Magyar Televízió; legutóbb szeptember elején zárult eredménytelenül elnöki pályázat.
Medveczkyt menesztené egy kurátor
Medveczky Balázsnak, az MTV ügyvezető alelnökének távoznia kell - írta a Magyar Narancs csütörtökön megjelenő számában a Magyar Televízió (MTV) Közalapítvány kuratóriumi elnökségének az SZDSZ által delegált egyik tagja. A Nap-kelte szerződésének felmondása után a tulajdonosi jogokat gyakorló kuratórium elnöksége "határozatban kötelezte az alelnököt az eredeti állapot helyreállítására, aki ennek végrehajtását megtagadta. Ezért kell távoznia" - írta Kozák Márton, hozzátéve, "az alkalmazott nem értelmez, nem mérlegel, hanem végrehajt".
Amennyiben az intézmény ügyvezető alelnöke nem ért egyet a tulajdonosi döntéssel, két dolgot tehet: lemond, vagy jogorvoslatot keres (de jogerős döntésig akkor is végrehajtja a tulajdonosi döntést) - fogalmazott. Szerinte az ügyvezető és a - parlament által választott kuratóriumi elnökség - vitája arról szól, hogy "a köztévében, hazánk eme kicsiny és jelentéktelen szegletében folytatódik-e a köztársaság intézmény- és normarendszerének erodálódása".
Az ügyvezető alelnök egyes lépéseit "közjogi ámokfutásnak" nevezve arról írt: kétségtelen, hogy a médiatörvény "legelfuseráltabb eleme az MTV finanszírozásáról szóló rendelkezés", mivel amiatt hatalmas a lyuk az MTV büdzséjében. Azt pedig változatos címeken nyújtott extra támogatásokkal ad hoc foltozgatta az Orbán-, majd a Medgyessy-kormány.
Ezzel szemben a Gyurcsány-kabinet "kvázi normatívvá" tette az utóbbi három évben a finanszírozást azzal, hogy az MTV Közalapítvány céltámogatásával előre tudható és elégséges mértékű, kiszámíthatóan érkező forráshoz juttatta a köztévét. Ezzel az intézmény "a megváltoztathatatlannak tűnő médiatörvény keretei között a lehetséges mértékig gazdaságilag függetlenné vált a törvényhozási többségtől".
Kiírták a legújabb tévéelnöki pályázatot
Kiírta a Magyar Televízió (MTV) elnöki posztjára az újabb, sorrendben a hetedik pályázatot a közmédiumot felügyelő közalapítvány kuratóriumi elnöksége szerdán - közölte Balogh László, a testület elnökhelyettese. A Magyar Narancs csütörtöki számában nyilatkozó egyik kutárot pedig Medveczky Balázs ügyvezető alelnök távozását követelné.
Tóta W. Árpád: Szép vagy, liberális Magyarország!
FAZ-kommentár: Már látszanak a töréspontok Magyar Péter és az EU között
Újabb tucatnyi politikust gyanúsítottak meg az önkormányzati kenőpénzbotrányban, Őrsi Gergelyt is letartóztathatják
Ejtették a vádat Karácsony Gergely ellen a Pride megszervezése miatt
Az Európai Bíróság kimondta, hogy a Fidesz által gyermekvédelminek nevezett törvény több ponton sérti az uniós jogot.
Magyar Péter a Spiegelnek: Magyarországot túszul ejtette a Fidesz, az előző rezsim bábjainak el kell tűnniük
Nagy Gábor: Csurran-cseppen, ömlik
Csoportos létszámleépítést jelentett be Balásy Gyula egyik cége
Pálinkás Szilveszter lett a Dorko új márkanagykövete
Újabb pozíció a kabinetfőnök-helyettesi poszt mellé.