A légszűrőben is fürjtetem volt a csempész autójában

Összesen nyolcvanhat fürjtetemet találtak a pénzügyőrök egy szerb férfi autójában a tompai átkelőnél.

  • MTI MTI
A légszűrőben is fürjtetem volt a csempész autójában

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai tájékoztatása szerint a férfi azt mondta, hogy bejelentendő árut nem hozott magával, a pénzügyőrök azonban a jármű átvizsgálása mellett döntöttek.

A madártetemek a sebességváltóból, az első ülések közötti bokszból, a magnó alatti üregből és a motor légszűrőjéből kerültek elő.

Az Alsó-Tisza-Vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség munkatársának szakvéleménye alapján a madarak védettek voltak.

A pénzügyőrök a körülbelül 4,5 millió forint eszmei értékű szállítmányt lefoglalták, a szerb férfit átadták a rendőrségnek. Ellene természetkárosítás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást.