Gyakorlatilag a puszta falakig bontott le két szociális bérlakást egy testvérpár a csongrádi Zöldfa utcában. Leszedték a cserepeket a tetőről, majd eladták azokat egy vállalkozónak. A gerendákat, valamint a kibontott ajtókat, ablakokat eltüzelték, mert - mint a nyomozóknak elmondták - fáztak.
Az eladott cserepek egy részét megtalálták a rendőrök, a lopással okozott kár így 600 ezer forintra tehető. A két férfival szemben lopás miatt indult eljárás.