Trump vámháborúja nagyhatalmi présbe szorította a mindig lavírozó Indiát
Az Indiára kiszabott magas amerikai vámok alááshatják a két ország közeledését, aminek Kína és Oroszország is csak örülhet.
Az elmúlt napok heves esőzései miatt ötszáz köbméternyi talajtömeg indult meg a löszfalról a 7-es főút felé Fonyódnál.
Teljes útzárat rendeltek a megindult löszfal miatt Somogy megyében, a 7-es út fonyódi szakaszán (a 148-as és 150-es kilométer között) pénteken 16 órától – közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt.
Az elmúlt napok heves esőzései nyomán ötszáz köbméternyi talajtömeg indult meg a löszfalról a főút felé, ezért a forgalmat a település mellékútjaira terelik.
A Fonyód és Alsóbélatelep közötti útszakaszt tavaly novemberben zárták le legutóbb a csapadékos időjárás következtében megcsúszó löszfal miatt, mivel veszélyeztette az alatta húzódó 7-es utat. Akkor a földtömeg több fát is magával sodort. Tavaly tavasszal hasonló okok miatt egy hétig volt lezárva az út, júniusban pedig két elmozdult szikladarab miatt kellett a forgalmat a fonyódi hegy mögötti utakra terelni.
A löszfal oldaláról 2013-ban több fát kivágtak, az alsó részt pedig fatámfalakkal megerősítették.
Az Indiára kiszabott magas amerikai vámok alááshatják a két ország közeledését, aminek Kína és Oroszország is csak örülhet.
Az alig egy héten belüli, immár negyedik esetről, ami még szombaton történt, egy fideszes fővárosi politikus tett közzé videót.
Horváth László nem ellensége a fesztiváloknak úgy általában, vannak köztük jók is, például az MCC Feszt.
A miniszterelnök üzent: „Kijev, Brüsszel, Tisza – együtt akarják megbuktatni a magyar kormányt”, de ezt nem hagyja szó nélkül.
Az elnök rajongója, Laura Loomer aktivistaként szenteli az életét annak, hogy leleplezze azokat, akik nem eléggé lojálisak Trumphoz.
Árvízvédelem, Budapest–Belgrád vasútvonal és kórházfejlesztés.