Betelepülési stop: nem kapkodnak Navracsics törvénye után az önkormányzatok
Egyelőre nincs jele annak, hogy önkormányzatok sora készülne mielőbb bevetni az új „fegyvert”, amellyel fékezhetik a lakosságszámuk növekedését.
A hajléktalanok vegzálása miatt rendezett meghallgatást az Egyenlő Bánásmód Hatóság, a rendőrségtől azonban senki nem ment el a meghallgatásra.
Senki nem jelent meg a Budapesti Rendőr-főkapitányság képviseletében az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH) által, a hajléktalanok gyakori igazoltatása miatt elrendelt keddi tanúmeghallgatáson – közölte szerdai számában a Népszava.
Az EBH a Város Mindenkié csoport és a Magyar Helsinki Bizottság kutatása alapján rendelt el közigazgatási eljárást. A jogvédők tudományos módszerrel dokumentált vizsgálata szerint ugyanis a hajléktalan embereket, pusztán kinézetük miatt, indoklás nélkül napi rendszerességgel igazoltatják a rendőrök.
A BRFK a Népszavának azzal indokolta a távolmaradását, hogy nem rendelkeznek elegendő információval a tanúként idézett rendőrök azonosítására.
Az EBH főosztályvezetője azt mondta a lapnak: amennyiben a BRFK hivatalosan nem menti ki magát, akkor 5 ezer és egymillió forint közötti pénzbüntetés róható ki.
Egyelőre nincs jele annak, hogy önkormányzatok sora készülne mielőbb bevetni az új „fegyvert”, amellyel fékezhetik a lakosságszámuk növekedését.
Barthel-Rúzsa Zsolt vállalkozása, a Századvég International Zrt. 2022-ben még 162 milliós profitot termelt, ez tavaly szűk 12 millióra zsugorodott. Igaz, a köztes, 2023-as év még rosszabb volt.
A Lázár János vezette szakminisztérium valakikkel egyeztetett a plázastop szigorításáról, s azt ígérte, a kormány nem fog (vissza)élni a plusz engedélyezési jogkörrel.
Kreitler-Sas Máté azt mondta, hogy nem fizet az énekesnek és szürreálisnak tartja, hogy az a Delhusa Gjon akarja beperelni, aki notóriusan megsértette a közlekedési szabályokat Újbudán.
Maszúd Peszeskján azt mondta, hogy kész rendezni a nézeteltéréseket az Egyesült Államokkal és nyitott a nukleáris tárgyalások újrafelvételére.
Iránnak az lehet a fő tanulság a most véget érő háborúról, hogy atomfegyver nélkül nem tudja megvédeni magát.
Elemzésünk a Tisza és a Fidesz első szakpolitikai vitájáról.
Látványosan távol tartotta magát a közel-keleti konfliktus értékelésétől Orbán Viktor. A kormányfőnek csak hazai használatra van mondása a fejleményekről.
Megerősítették, hogy készek a kutatóhálózatról leválasztandó négy központ átvételére.