Trump és Putyin bezárkóztak, megkezdődött az alaszkai tárgyalás
A két vezető mellett két-két ember vesz részt a stábjukból a találkozón.
Több energiát feccöltek az autókázásba, mint az üzenetük kommunikálásába.
A Gattyán György-féle Megoldás Mozgalom szeptember elsején „Tanár nélkül nincs jövő”-feliratú zászlókat lengetve és a „Bella ciao”-t bömböltetve kocsikázgat Budapest belvárosában.
A hunyorogva tüntetésnek tűnő megmozdulás több szempontból is érdekes:
Aki nem ismerné a Megoldás Mozgalmat, annak felidéznénk, hogy a legutóbbi országgyűléskor feltűnt párt még a jelöltjeit is hirdetésekkel fogdosta össze, és elkötelezett aktivisták helyett a kampányban elsősorban fizetett hostessekkel dolgoztak.
Frissítés:
Cikkünk megjelenése után a Share Now közölte, cégük is „a sajtóból értesült arról, hogy a Megoldás Mozgalom a carsharing cég flottájához tartozó autókat is felhasznált egy politikai rendezvényen és erről nyilvánosan posztolt a közösségi média felületein." Mint írták, „miután a mozgalomtól érkezett előzetes és hivatalos kérést az autók politikai rendezvényen történő felhasználására a Share Now határozottan elutasította, a járműveket a mozgalommal szimpatizáló egyéni felhasználók vették igénybe általuk létrehozott felhasználói profilokkal, így a részvételről nem volt tudomásunk." Hozzátették, „a vállalat sem most, sem a jövőben nem kíván sem eszközként, sem díszletként politikai célok szolgálatába állni, kizárólag kereskedelmi alapon működteti a szolgáltatását."
A két vezető mellett két-két ember vesz részt a stábjukból a találkozón.
A szakemberek érdeklődve figyelték, miként viselkedik az amerikai és orosz elnök a tárgyalásuk előtt.