Nem tér vissza a kánikula a héten

Országosan jellemző lesz a közepesen vagy erősen felhős idő, de rövidebb-hosszabb napos időszakok azért lehetnek kedden. Az előrejelzés alapján azonban ez a hét már biztosan nem a hőségről fog szólni, egy északias áramlás miatt hűvösebb lesz a következő napokban. 

  • hvg.hu hvg.hu
Nem tér vissza a kánikula a héten

Kedden a HungaroMet előrejelzése szerint a középső országrészben lévő „összeáramlási vonal mentén” egészen késő éjszakáig ismételten kialakulhatnak záporok, esetleg zivatarok, a déli tájakon eső sem zárható ki. Az északias szelet a Dunántúlon és a Tiszántúlon olykor erős, egy-egy viharos lökés is kísérheti.

A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 24 és 28 fok között várható, a felhősebb Nyugat-Dunántúlon ennél kissé hűvösebb idő valószínű. Késő estére 17 és 22 fok közé hűl le a levegő.

Szerdára az összefüggő felhőtakaró kelet felé vonul, a Dunántúlon csökken, felszakadozik a felhőzet. Még holnap is előfordulhat eső, záporeső, de az északi, északnyugati szél a legtöbb helyen mérséklődik.

Képünk illusztráció.