„Kérlelhetetlen ellensége vagyok a pedofíliának és a pedofiloknak, ebben a kérdésben nálam radikálisabb ember nem sok van az Országgyűlésben” – mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes kedden az M1 48 perc című hírháttérműsorában.
A 24.hu szemléje szerint elhangzott többek között, hogy Semjén szerint a parlament Európa legszigorúbb pedofilellenes törvényét fogadta el, illetve a miniszterelnök-helyettes megjegyezte, hogy ő volt az első, aki „a keresztény értékek védelmében ki mert állni az LMBTQ-lobbival szemben a politikai életben és az Országgyűlésben”. Hozzátette ugyanakkor, hogy ebben a vonatkozásban a pedofília és az LMBTQ között nincsen összefüggés. Semjén továbbá úgy fogalmazott: a pedofília a legsúlyosabb bűncselekmény, már-már a gyilkossághoz hasonló.
Mint arról korábban beszámoltunk, múlt héten a parlamentben Arató Gergely DK-s képviselő a gyermekvédelem ügyében szólalt fel és beszélt az azt az utóbbi időkben többszörösen megrengető pedofilügyekről is. Ennek kapcsán szegezte Semjénnek a kérdést, hogy válaszoljon, ki az a Zsolti bácsi. Semjén erre egy erősen indulatos választ adott, ahol a klasszikus antiszemita vérvádhoz, illetve a Bibliából ismert Belzebub-vádhoz hasonlította az ügyet.
Ezzel egyetértett Orbán Viktor is, aki megtorlást és „haddelhaddot” ígért. „Minden aljas ellenzéki álhírterjesztő, legyen képviselő, influenszer vagy újságíró, a magyar jogrendszer hűvös leheletét érezheti a tarkóján” – mondta Orbán.
Nyitókép: Túry Gergely