Meghosszabbította három hónappal a Budai Központi Kerületi Bíróság egy férfi és egy nő letartóztatását a Szőlő utcai ügyben – közölte a Fővárosi Törvényszék csütörtökön. A döntés szerint május 28-ig marad a börtönben Juhász Péter Pál és az élettársa.
A bíróság azt is megállapította, hogy a nyomozás során a gyanúsítások köre jelentősen – többek között kiskorúak sérelmére elkövetett bűncselekmény megalapozott gyanújával – bővült.
Juhász Péter Pált és társát emberkereskedelemmel, kényszermunkával, hűtlen kezeléssel, hamis okirat felhasználásával és pénzmosással gyanúsították meg, ami miatt a bíróság 2025 májusban rendelte el letartóztatásukat, amit már korábban is meghosszabbítottak.
A javítóintézet korábbi vezetője és élettársa a megalapozott gyanú szerint – kihasználva több fiatal korábbi hátrányos szociális helyzetét és a köztük lévő befolyási viszonyt – három nehéz sorsú fiatal nőt prostitúciós tevékenység folytatására, majd az így megszerzett bevételük átadására bírtak rá.
A Szőlő utcai javítóintézet egykori vezetője párja segítségével, a kizsákmányolt fiatalokat tényleges munkavégzés nélkül, valótlanul kitöltött jelenléti ívek felhasználásával közalkalmazottként – közel hatvanmillió forint vagyoni hátrányt okozva – foglalkoztatta az intézményben. Emellett olyan is előfordult, hogy egy valóban ott dolgozó személy munkabérét saját rendelkezésük alá vonták, és abból a sértett részére csak a mindennapos szükségleteire elegendő összeget biztosítottak.
Juhász Péter Pál és párja mellett több nevelőt, rendészt és vezetőt is letartóztattak már az ügyben. A Juhász után kinevezett megbízott igazgatót, Kovács-Buna Károlyt például többek között azzal gyanúsítják, hogy bűnpártolóként akadályozta elődje felelősségre vonását, de kiskorúak bántalmazása, veszélyeztetése és bűnpártolás miatt kell felelnie egy, az intézetben több mint tíz évig dolgozó pszichológus-nevelőnőnek is.
https://hvg.hu/360/20260219_juhasz-peter-pal-szolo-utcai-javitointezet-prostitucio-kiskoru-hazassagkotese
(Fotó: Lakos Gábor)