Meghalt a székesfehérvári házomlás sérültje — közölte szerdán a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. A férfi szerda hajnalban hunyt el. A kórház részvétét fejezte ki az elhunyt családjának és hozzátartozóinak.
Az egészségügyi intézmény kedden még azt jelezte, hogy válságos állapotban van a sérült, akit a Központi Aneszteziológiai és Intenzív Betegellátó Osztályon kezeltek.
Hétfőn omlott össze egy bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület Székesfehérváron. A romok maguk alá temettek egy férfit, akit instabil, súlyos-életveszélyes állapotban, többórás megfeszített munkával mentettek ki hivatásos tűzoltók, önkéntes mentőszervezetek.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság veszélyhelyzet-kezelési főosztályának vezetője, a HUNOR Mentőszervezet parancsnoka a mentés után közölte, hogy a férfira egy gerenda zuhant rá.
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság hétfőn azt közölte, hogy a Székesfehérvári Rendőrkapitányság ismeretlen tettes ellen indított eljárást az ügyben, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés miatt.
Nyitókép: MTI / Vasvári Tamás