Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Új üzemet nyitott a kenyheci ipari parkban, Kassa közelében az olasz Magnetti Marelli konszern meg.
Új üzemet nyitott a kenyheci ipari parkban, Kassa közelében az olasz Magnetti Marelli konszern meg. A társaság – amely a Fiat-csoport tagja és beszállítója - az üzemben 300 személyt alkalmaz majd – írja a helyi bumm.sk.
Az olasz cég 400 millió eurót (majd 110 milliárd forintot) szán a létesítményre, a szlovák állam pedig 13 millió eurós adókedvezményt biztosított a vállalatnak. Az új befektető érkezése jó hír az ipari parknak, a térségből ugyanis kivonult a több száz munkavállalót foglalkoztató amerikai Molex, amely szintén az autóiparban ténykedett.
Az új gyárban különböző elektronikus berendezéseket gyártanak majd, a jövőben pedig egy kisebb fejlesztőközpont is a telep mellé költözhet, ezzel újabb száz munkahely keletkezne a térségben.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.