Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A K&H Bank egymás után második alkalommal kapta meg a Magyarország legjobb bankja elismerést az Euromoney nemzetközi pénzügyi folyóirattól – közölte a hitelintézet pénteken. A díjat csütörtökön este Londonban adták át.
Az Euromoney Kiválósági Díjat 22 évvel ezelőtt alapította a nemzetközileg nagy tekintélynek örvendő pénzügyi magazin. Az elismerést minden évben azok kapják meg az egyes régiókban, országokban, akiket méretük, tevékenységi körük, nyereségességük, növekedésük és a versenytársakkal összehasonlított teljesítményük alapján a leginkább méltónak tartanak rá.
A döntés során figyelembe veszik a piaci viszonyokhoz és az ügyfelek igényeihez való igazodást is – ismerteti a közlemény. A versenyben 2014-ben is több száz bank vett részt.
A közlemény idézi Hendrik Scheerlincket, a K&H Bank vezérigazgatóját, aki szerint "ez a cím annak elismerése, hogy miként szolgáljuk ki a mintegy egymillió ügyfelünket, akik bizalmáért nagyon hálás vagyok".
A vezérigazgató szerint az Euromoney értékelésében hangsúlyozta azt, hogy a K&H hitel-betét arányban kifejezett likviditása a vezető bankok között a legjobb az országban. Hendrik Scheerlinck hozzátette, hogy a K&H a magyar piac második legnagyobb bankcsoportja, növekvő piaci részesedéssel rendelkezik a hitelezés, a megtakarítások és a biztosítások piacán.
A K&H országszerte 210 lakossági fiókot működtet, és több mint 4000 munkavállalót foglalkoztat. Anyabankja, a belga KBC az elmúlt 17 évben mintegy 300 milliárd forint értékben fektetett be magyar leányvállalataiba. A KBC 2011-ben adta át két, egyenként 30-30 milliárd forint értékű beruházását, a K&H-csoport székházát Budapesten és egy számítógépes ikeradatközpontot Baracskán és Törökbálinton.
A K&H-csoport a következő négy évben továbbfejleszti digitális megoldásait, így összességében 6 milliárd forint összegben ruház be digitális szolgáltatásokba. A bank mérlegfőösszege 2014. március végén 2502 milliárd forint volt, adózás utáni eredménye az idei első negyedévben 6,2 milliárd forintot ért el.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?