Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Nem engedte egy Pozsonyi úti kisvendéglő pincére, hogy vendégei társasozzanak a teraszon, merthogy tilos a szerencsejáték.
A Radnóti Miklós utcai általános iskola közelsége miatt nem engedte meg a Pozsonyi Kisvendéglőben a felszolgáló, hogy a vendégek a teraszon backgammonozzanak – írja az Index.hu. Azt mondta a pincér, hogy a szemben lévő iskola miatt nem engedélyezett a szerencsejáték. Az Index cikke szerint a sakkozást sem engedik.
Felhívtuk a kisvendéglőt (amelyet az Index egyébként nem nevesített, de a cikkhez csatolt fotóból kisilabizálható, hogy melyik egységről van szó), az üzletvezető kérdésünkre azt mondta: a szerencsejáték engedélyhez kötött, amivel ők nem rendelkeznek, így nem tudják engedni az efféle játékot. Megítélése szerint a backgammon vagy a römi már beleeshet a szerencsejáték kategóriába, és úgy érzi, egy esetleges ellenőrzéskor nem tudná kimagyarázni, hogy a vendégeknek miért enged ilyesmit. (Bár az Index által idézett fiatalok nem pénzben játszottak.) Azt is elmondta, hogy amikor Uno kártyával játszott egy család a vendéglőben, akkor világos volt, hogy az nem szerencsejáték, így azt engedték.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.
Novák Előd szerint a Fidesz hülyét csinál magából.
Hosszú hallgatás után jelentkezett a kormányközeli közvélemény-kutató.
A műsorvezető kiáll a szombati felvonulók mellett és drukkol, hogy békés legyen a rendezvény.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A jelentős indulótőkével is megtámogatott alapítvány már dátumot sem mond, mikorra várható a régóta ígért beruházás.