Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
John Paul Dejoria többször is hajléktalanná vált az évek során, volt olyan, hogy egy nem működőképes autóban kellett laknia kicsi gyermekével. Egy 700 dolláros kölcsönből ugyanakkor egy partnerrel belevágott az üzletbe, és mára dollármilliárdossá vált.
A Business Insider videójában egy ma már milliárdos üzletember mesél arról, hogy milyen nehéz is volt ilyen gazdaggá válni, ám arról is beszél, hogy ez mennyire nem lehetetlen.
John Paul Dejoria 1980-ban alapította meg egy partnerével együtt a John Paul Mitchell Systems nevű céget, mindez egy 700 dolláros kölcsönnek volt köszönhető, a férfi ráadásul ekkora egy autóban volt kénytelen lakni, annyira nem volt pénze (korábban is volt hajléktalan, akkor viszont üveggyűjtésből igyekezett pénzt beszerezni). A céget ráadásul egyáltalán nem jó gazdasági helyzet közepette alapították: magas volt a munkanélküliség, az infláció, drágán lehetett csak banki hitelhez jutni. A cégnek 2 évbe telt, míg el tudtak jutni addig, hogy a számláikat időben tudják kifizetni.
Szombat és vasárnap is dolgoztak, úgy igyekeztek felpörgetni a céget, hogy kimentek az emberekhez, és az otthonokban mutatták be termékeiket (hajápolási termékeket árultak). Az üzlet egy idő után ugyanakkor bejött, a vállalkozás elkezdett szépen felfelé ívelni. Az üzletember mindemellett hozzátette, hogy az volt a lényeg, hogy folyamatosan azon gondolkodtak, hogyan is tudnának a cég helyzetén javítani, és ezért hajlandóak voltak tenni is.
Dejoriának a John Paul Mitchell Systems cég mellett még érdekeltsége van egy tequilagyártó vállalatban, az afrikai olajiparban, illetve a filmiparban producerként tevékenykedik.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában.
Az MVM elkezdi kiküldeni az elmaradt villanyszámlákat.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.
A politikus szerint minden jelöltnek mérlegelnie kell, hogy az indulása hozzátesz-e az ország jövőjéhez.