Öldöklő versenyben vagyunk az új Jaguar–Land Rover gyárért

Az indiai tulajdonos Szombathely és Debrecen mellett szlovák, cseh és lengyel helyszíneket is vizsgál.

  • hvg.hu

Szlovákia, Csehország és Lengyelország is versenyben van az indiai Tata tulajdonában lévő Jaguar Land Rover új autógyáráért, amelyre Magyarországon Debrecen és Szombathely is pályázik – írja a Napi.hu cseh és szlovák forrásra hivatkozva.

A Parameter.sk szerint a Tata az említett országokban építővállalatokkal tárgyal az esetleges kivitelezésről. A Tata tervei a múlt héten kaptak nagyobb nyilvánosságot, amikor kiderült, hogy a magyar helyszínek közül Szombathely és Debrecen került be az utolsó körbe. Az indiai hátterű autógyártó a hírek szerint összesen két új gyárat építene, de egyelőre nem dőlt el, hogy mindkettőt, vagy csak az egyiket Európában. Ezen belül folyik még a sakkozás azon, hogy az európai helyszín hol legyen.

Land Rover

A Külgazdasági és Külügyminisztérium a hírekre korábban úgy reagált, hogy „minden a nyilvánosság előtt és a háttérben zajló spekuláció nagymértékben rontja a tárgyalások sikeres kimenetelének esélyét”. A cseh napilap most azt valószínűsíti, hogy nem csupán logisztikai raktár vagy kiegészítő termelés telepítéséről van szó, hanem teljes autógyárról.

Az autógyár az egyik legnagyobb ilyen üzem lenne Magyarországon, és mintegy 8-10 ezer főt foglalkoztatna. Szombathely mellett szól a 600 hektáros, ipari célú terület a volt katonai repülőtér mellett, amely a repteret is magába foglalja.
Hozzászólások

Útmutató cégvezetőknek