Százakat vesz fel egy autóipari multi Nyíregyházán

Legújabb, 5,1 milliárd forint értékű beruházása keretében 681 új munkahelyet hoz létre a Continental Magyarországon, ezek nagy részét Nyíregyházán – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

  • MTI MTI
Százakat vesz fel egy autóipari multi Nyíregyházán

A kormány kiemelten támogatta a projektet, amelyhez 1,7 milliárd forinttal járult hozzá – közölte Szijjártó Péter.

A beruházással a Continental autóipari beszállító nyíregyházi üzemében új gépsorokat telepítenek, felújítanak egy csaknem négyezer négyzetméteres gyártócsarnokot, építenek egy új raktárcsarnokot, valamint növelik a gyártókapacitást.

A külgazdasági és külügyminiszter szerint az elmúlt években több beruházást is bejelentettek, ami azt bizonyítja, hogy a magyar modell működik, vagyis lehetséges a pénzügyi fegyelem megtartása mellett a gazdasági növekedés és az új munkahelyek teremtése.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Kemping bicikli, felvonulás és elvtársi csók – így fogadták eddig az űrhajósokat Magyarországon

Kemping bicikli, felvonulás és elvtársi csók – így fogadták eddig az űrhajósokat Magyarországon

Jurij Gagarinnak és Farkas Bertalannak is hatalmas, nyitott autós felvonulást szerveztek Budapesten, miután visszatértek az űrből és erre a propaganda is készült rendesen. Magyarországon már szinte hagyománya van az asztronauták köszöntésének, de az utolsó óta is eltelt 45 év. Nem tudni, Kapu Tibort mivel fogják fogadni, mindenesetre az MNB már rárepült az űrrepülésére.