Elhagyott valamit? Egy egész közösség segít megkeresni

A FindLost24 alkalmazás segítségével mindenki segítségünkre lehet elhagyott vagy ellopott értékeink felkutatásában. Az iCatapult 94 millió forintot fektet a magyar fejlesztésű projektbe.

  • hvg.hu
Elhagyott valamit? Egy egész közösség segít megkeresni

A FindLost24 applikáció célja, hogy a közösség tagjai kritikus időn belül megtalálják az eltűnt rokonokat, háziállatokat, autókat, bicikliket vagy apróbb értékeket. Ehhez a témában érdekelt mikroközösségek tagjai,vagyis az appot letöltők vannak a sértett segítségére, akik nyitva tartják a szemüket, és jelzik, ha látnak valamit. A findlost24 jelenleg 18 nyelven elérhető.

„Mi nem csak hiszünk egy olyan világban, ami azáltal válik egyre jobbá, hogy az emberek odafigyelnek egymásra, hanem meg is teremtjük azt. Célunk, hogy olyan maradandó értéket teremtsünk a világban, amivel a gazdaság és az emberek a legújabb technológiákat, személyes kapcsolataikat és egyéb erőforrásaikat hosszú távú értékteremtés során tudják hasznosítani” – mondják az ötletgazdák.

Berta Zsolt, a csapatot támogató iCatapult vezérigazgatója szerint „olyan hiánypótló és a piacon egyedülálló fejlesztésről van szó, amely megfelelő pénzügyi és szakmai háttérrel igazi világsikerré válhat. Az iCatapult már több esetben bizonyította, hogy megfelelő szakmai háttérrel és kapcsolatrendszerrel rendelkezik ahhoz, hogy innovatív magyar vállalkozásokat indítson el a globális piacra, a Gazella program pedig kiváló lehetőséget biztosít arra, hogy ehhez a megfelelő anyagi háttér is rendelkezésre álljon.” A befektetési társaság ugyanis a Gazella Programot, mint a finanszírozás egyik lehetséges forrását említi.

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.