Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Leginkább azt fogják vizsgálni, hogy a boltosok adnak-e számlát, és ha igen, azt megfelelően állították-e ki.
Húsvéti razziába kezd az adóhivatal, a NAV emberei a húsárut, édességet és tojást kínáló boltokat, kereskedőket fogják ellenőrizni, de az ajándékboltok, az illatszerárusok és a virágosok is számíthatnak a hivatal munkatársaira – adta hírül a Magyar Idők.
Az ellenőrök leginkább azt nézik majd, hogy a kereskedők megfelelően kiállítják és átadják-e a számlát, valamint a nyugtát, és az sem mellékes, hogy minden munkavállalót bejelentettek-e a munkáltatók. A razzia helyszíneit a NAV adótraffipax oldalán is nyomon lehet majd követni. Ezután a hivatal közli az akciók fontosabb tudnivalóit, ezután a revizorok meg is jelennek a megjelölt helyen és időpontban.
A lap azt írja, Budapest mellett Tolnában, Csongrádban, továbbá Veszprém megyében, Pest megyében és Győr-Moson-Sopron megyében is tartanak célzott ellenőrzéseket a következő napokban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.