Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A nők és a férfiak viselkedését hasonlították össze gazdaságilag nehéz helyzetben.
Tanulmány készült arról, hogyan viselkednek az üzletemberek és az üzletasszonyok gazdasági válság idején. A felmérésről a Bloomberg amerikai hírügynökség számolt be.
A kutatók az utóbbi hat évre visszamenőleg nézték meg, hogy ha beütött a krach a piacokon, mit tettek a nők, és mit a férfiak. A Londoni Értéktőzsde legfontosabb részvényeit tömörítő indexet vették alapul, és a szokásosnál másfélszer nagyobb kockázatot feltételeztek.
Azt látták, hogy a nőket nem igazán sikerült kihozni a béketűrésükből, kitartottak befektetési elképzelésük mellett, maximum kis mértékben korrigáltak. Nem így a férfiak: ők igyekeztek szabadulni befektetéseiktől, amint felbolydult a piac. A tanulmány végül azt a következtetést vonta le, hogy kitartásukkal és nyugalmukkal a nők hosszabb távon is kedvezőbb pénzügyi helyzetbe kerültek, mint a férfiak.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?