Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A fapados légitársaság novembertől már azért is pénzt kér, ha az utas úgy dönt, hogy kis kézipoggyász helyett a valamivel nagyobb, 10 kg alatti bőröndjét viszi magával az utastérbe.
Változtat csomagkezelési szabályzatán a Ryanair: novembertől ha valaki elsőbbségi beszállás nélkül utazik, akkor már azért is fizetnie kell, ha kézipoggyászként egy nagyobb, de 10 kg alatti bőröndöt visz magával az utastérbe. Eddig az utasok díjmentesen választhatták ki, hogy kis kézipoggyászt vagy valamivel nagyobb gurulós bőröndöt visznek fel a fedélzetre, a jövőben azonban csak a kis kézipoggyász lesz ingyenes.
Ha valaki a nagyobb csomagot viszi fel magával, 6 fontot kell fizetnie. Továbbra is pénzbe (8-10 fontba) kerül az is, ha az utas inkább leadja csomagját a gép rakterébe. Ennél nagyobb csomag becsekkolása már 25 fontba fáj – írja a The Guardian.
A légitársaság szerint a szigorítás célja nem a bevétel növelése, hanem a beszállás felgyorsítása, és így a járatok késésének visszaszorítása. Emellett az utasok kényelmére is gondoltak: a díjszabással arra szeretnék ösztönözni az utasokat, hogy lehetőleg csak egy kis táskát vigyenek magukkal az utastérbe.
Az új szabályozás szerint egy gépen legfeljebb 95 utas vihet fel a kis kézipoggyász helyett nagybb csomagot is az utastérbe. Ez a szám nagyjából egy utasszállító gép kapacitásának a fele.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Kissé félresikerült módon, mégis ünnepélyesen indult el 35 éve a budapesti tőzsde, de sokan feltették a kérdést, vajon készen áll-e erre Magyarország. Ma a tőzsde csak elvétve kerül be a kis hírek közé – pedig az igazán nagy hibát nem a BÉT-en követték el, hanem a magyar cégvilággal van baj.
Az orosz elnök arról is beszélt, hogy nem zárja ki az észak-ukrajnai Szumi város elfoglalását, hogy „biztonsági övezetet” hozzanak létre.
Tavaly már 9 milliárd forint veszteséget fialt a kormány által felhizlalt Magyar Vagonnak a nagy egyiptomi kocsimegrendelés.
Trump, Irán és Magyarország a címlapokon a külföldi lapoknál. Nemzetközi lapszemle.
Átláthatóbbá és rugalmasabbá szeretnék tenni a kerti kutak bejelentésének, engedélyezésének és ellenőrzésének folyamatát.
Hideg ételre lehet majd költeni az utalványt, pénzre nem váltható át.