Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
A felújítási projekt lebonyolításáért felelős Városliget Zrt. elfogadhatónak tartja a hibaszámot.
Öt év zárva tartás után, három év csúszással idén márciusban adták át az 55 milliárból felújított Operaházat. A Magyar Narancs szerdán azt írta, hogy az Opera üzemeltetési igazgatósága
az átadás után 1600 hibát számolt össze az épületben.
A felújítást végző cégek (West Hungária Bau Kft., Épkar Zrt. és Laki Épületszobrász Zrt.) elismerték a hibák számát, de azt állítják, az összeset kijavították már.
A lap úgy tudja, hogy az énekkari öltözőbe ideiglenesen IKEA-bútorokat vásároltak, egyszer a díszlet is megindult a zenekari árok felé, a mosdójukat használatra alkalmatlan állapotban vehették birtokba a zenészek.
A felújítási projekt lebonyolításáért felelős Városliget Zrt. azt nyilatkozta, hogy elfogadhatónak tartja a hibaszámot: „Egy akkora volumenű ingatlanfejlesztési projekt esetében, mint a Magyar Állami Operaház történetének egyik legnagyobb felújítása, teljesen természetes, hogy az üzemeltetés kezdeti szakaszában garanciális keretek között még hibajavításokat végeznek. Mindezen feladatokat természetesen a Városliget Zrt., a kivitelezővel együttműködve folyamatosan és megnyugtatóan rendezi.”
A Magyar Narancs megkereste az ügyben Ókovács Szilveszter főigazgatót és a Kulturális és Innovációs Minisztériumot is, de a kérdéseikre egyik helyről sem érkezett reakció.
A felújított Operában centire ugyanazt a régi pompát láthatta Orbán a királyi páholyból, mint Ferenc József
A műemléki rekonstrukció az eredetileg tervezettnél sokkal drágább lett és sokkal tovább tartott, de mindez több szempontból is megérte.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.