A felújított Operában centire ugyanazt a régi pompát láthatta Orbán a királyi páholyból, mint Ferenc József
A műemléki rekonstrukció az eredetileg tervezettnél sokkal drágább lett és sokkal tovább tartott, de mindez több szempontból is megérte.
Minden eredeti terven, határidőn, költségkereten túllépve, öt év után, 55 milliárd forintból elkészült az Operaház Andrássy úti épületének felújítása. Az egymilliárd forintba került lámpák fényében csillogó friss aranyozás, a restaurált Lotz-freskók és a választás előtti összetartás elfedi, hogy Orbán Viktor két bizalmi embere évekig vitatkozott a neoreneszánsz épület megújításáról.
Ókovács Szilveszter, az Operaház főigazgatója másfél éves rekonstrukcióban gondolkodott.
Újabb milliárdokkal drágulhat az Operaház felújítása, tovább csúszik az átadás
Csaknem duplájára nőhetnek az Operaház felújításának költségei, és még évekig zárva maradhat. A tervet az Operaház vezetése sem támogatja.
A nézőtér és a közönségforgalmi terek megújítását, valamint a színpadi gépezet lecserélését tartotta a legfontosabbnak. Az NDK-beli szerkezet már a beépítésekor, az 1980-as években sem számított a legkorszerűbbnek, és olyan rossz állapotba került, hogy biztonságos működtetése kétségessé vált. Zavarta az előadást, mert olyan zajosan működött, hogy néha a nézőtéren is lehetett hallani.
Ám jött a Müpa most Kossuth-díjjal is kitüntetett tervezője, a zeneszerető és zeneértő
Zoboki Gábor építész, aki beleszeretett az épületbe, és elhatározta, hogy minden egyes négyzetcentiméterében visszaállítja az Ybl-kori állapotokat.