Az éjszakai Magyar Közlönyben írta meg Rogán Antal, hogyan kell a boltoknak hirdetniük az akciókat

Az árstopos és a régi akciós kék plakáttól végleg búcsúzunk, kapunk helyette új akciós kék plakátot.

  • hvg.hu hvg.hu
Az éjszakai Magyar Közlönyben írta meg Rogán Antal, hogyan kell a boltoknak hirdetniük az akciókat

Véget ért az árstopok időszaka, helyette jön a kötelezően előírt 15 százalékos akciózás vagy az aktuális beszerzési árhoz kötött fogyasztói ár. Ennek nagyon sok érdekes következménye lehet a boltokban – azt is jelenti viszont, hogy mostantól eltűnnek a kormányt és az árstopot népszerűsítő kék plakátok az üzletekből. Aztán jött Rogán Antal, és a július 31-i késő esti Magyar Közlönyben közzétett rendelettel szabta meg, hogy mostantól milyen kormánypropagandát kell néznünk vásárlás közben, így legalább mindig tudjuk, kinek kell hálát adni – eddig ugyanis az árstopos mellett a 10 százalékos akciót népszerűsítették még, ezt kell hirtelen lecserélniük a boltoknak.

Egész pontosan ezt a plakátot kell majd a boltokban kitenni:

Érdekes kérdés persze, hogy ha hetek óta tudni lehet, hogy augusztus 1-jétől vezetik be az új rendszert, akkor miért július 31-én este kell a Közlönyben kiadni ezt a rendeletet, de legalább lesz mivel foglalkozni a boltokban az elsejei reggeli nyitáskor.

A rendeletből azt is megtudjuk, hogy a kormány szerint háborús élelmiszer-infláció van – más kérdés, hogy az Eurostat szerint a 28,4 százalékos magyar élelmiszer-infláció nagyjából a másfélszerese az EU második legnagyobbjának, az észtnek.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Elindult a Gigabit Magyarország program. Változtak a Nemzeti Bajnokok – Zöld és digitális átállást célzó egyműveletes kombinált Hitelprogram feltételei.