Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A szakszervezet 25 százalékos béremelést követel, a vállalat nem tett ajánlatot.
Első fokon jogszerűnek ítélte a Fővárosi Törvényszék a Volánbusznál tervezett munkabeszüntetést; az egyelőre nem jogerős végzés alapján a Munkástanácsok Országos Szövetsége úgy véli, hogy megkezdhető a december 10-11-re bejelentett munkabeszüntetés.
Az érdekképviseleti szövetség közleménye szerint a bíróság a Szolidaritás Autóbusz-Közlekedési Szakszervezetnek (SZAKSZ) adott igazat a sztrájk jogszerűségének megállapítása iránt indult nem peres eljárásban, a Volánbusz Zrt. kérelmét pedig elutasította. A bíróság megítélése szerint a jogszabályi előírásokat maradéktalanul betartó sztrájkfelhívás és tervezett sztrájk bejelentése, amelyről megfelelően tájékoztatták a munkáltatót, önmagában nem minősül az együttműködési kötelezettség megsértésének. Továbbá nem minősül a szakszervezet eljárása sztrájkjoggal való visszaélésnek sem.
A SZAKSZ korábban úgy számolt, hogy
hétfőn, a sztrájk második napján a 42 540 járat közül 19 830 járat nem fog közlekedni.
A Mandiner másképp értesült. A lap szerdán azt írta, hogy december 10-én, vasárnap a nagyjából 18 ezer járat 21 százaléka, 3760 járat nem indul majd el. Hétfőn pedig a felük, 19 200 nem közlekedik majd.
A sztrájk célja „érdemi és jelentős”, 25 százalékos bérfejlesztés elérése.
A szakszervezet és a Volánbusz már tárgyalt az igényekről, utóbbi azonban tulajdonosi felhatalmazásának hiányában november 24-én nem tudott ajánlatot tenni. A zrt. korábban azt közölte az MTI-vel: elkötelezettek abban, hogy legkésőbb 2024. január 20-ával lezárják a jövő évi bértárgyalásokat, és megkössék a bérmegállapodást
Lázár János döntött: egy ember vezeti a buszokat és a vonatokat
Mosóczi László a MÁV-START és a Volán közös vezérigazgatója. A közös igazgatóságban és felügyelőbizottságban több kormányközeli bankár is széket kapott.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.
A Tisza Párt elnöke legújabb bejegyzésében kifejezetten a fideszeseket szólította meg.
Ez az a fegyver, amely alkalmas lehet Irán nukleáris létesítményeinek megtámadására.