Tavaly is szép nyereséget termelt a NER udvari szobrásza, Szőke Gábor Miklós

Kevesebb bevétel mellett nőtt a profit.

  • HVG HVG
Tavaly is szép nyereséget termelt a NER udvari szobrásza, Szőke Gábor Miklós

225 millió forintos bevételből 52 millió forintos nyereséget hozott össze Szőke Gábor Miklós cége, a Dante Birodalom – írja a 444.hu. A bevétel ugyan közel 50 millió forinttal elmaradt 2023-hoz képest, a profitot viszont így is sikerült több mint háromszorosára növelnie. Ezt az összeget Szőke az eredménytartalékba tette, ahol így ezzel együtt már 700 millió forint fekszik.

A legtöbb bevételhez a képzőművészeti tevékenység révén jutott, 106 millióhoz a korábbi 86 millió után. Ingatlan bérbeadásból 51, szobor bérbeadásából pedig 10,5 milliója származott, a rendezvényszervezés pedig közel 48 milliót hozott – írja a 444. Egyéb bevételként 7 millió forint költségvetési támogatást is elszámolhatott, ami kisebb visszaesés a 2023-ban kapott 9,7 millióhoz képest.

A NER udvari szobrásza elröptette Magyarországot a Balkán mélyére

Esténként már járókelők tucatjai fotózzák Szőke Gábor Miklós legújabb, több százmillió forintért rendelt, reflektorfényben csillogó szobrát. Talán nem akarják elhinni, hogy amit látnak, az tényleg a valóság. A magyar valóság.

Szőke Gábor Miklóstól legutóbb februárban rendelt meg a Honvédelmi Minisztérium négy turulszobrot közel 90 millió forintért, mint akkor írtuk, a tendereket kifejezetten az ő cégére szabták, más nem is indulhatott, hiszen a közbeszerzés hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárást volt.

Ezek a szobrok még olcsónak is számítanak ahhoz képest, hogy Szőke cége 2021-ben az Oroszlán Szoborcsoport és Medve-Bika harca szobrok elkészítését 672 millió forintért, Az Arany dinamikája és a Csodaszarvas nevű szobrokat pedig 341 millió forintért vállalta állami megrendelésre. Ez utóbbit, azaz a 4,5 méter magas és 7,2 méter hosszú, Csodaszarvast ábrázoló bronzszobrot a Postapalota – új nevén: a Pénzmúzeum – kertjében, a Széll Kálmán tér szomszédságában, a Krisztina körúti elágazásnál helyezték el, és annyira fontosnak tartották, hogy még saját biztonsági őre is van, ennek költségét azonban az MNB azóta sem árulta el.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek