Irán visszalőtt: Az amerikaiak katari bázisát érte rakétatámadás
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Háború tört ki Olaszország két világhírű operaháza, a velencei La Fenice és a milánói Scala között.
Giorgo Orsoni velencei polgármester tiltakozott Mario Monti kormányának azon döntése miatt, hogy a milánói Scala rendkívüli támogatást kap a 2013. évi Verdi-Wagner kettős jubileum alkalmából. Ez azt jelenti, hogy a milánói operaház kasszájának 4,2 millió eurós hiányát feltöltik.
"Érthetetlen ez a hozzájárulás. Ezzel megkárosították a többi operaházat, amelyek rendben tartják költségvetésüket, nagy erőfeszítéseket téve a munkaerő megtartására. A La Fenice is szervez előadásokat a Verdi-Wagner-év alkalmából, amelyek színvonala azonos a Scaláéval" - méltatlankodott a velencei polgármester.
A Scala hiányának enyhítésére az operaház művészeti vezetője, Stephane Lissner nemrégiben növelte a jegyárakat. "Csoda, hogy ezt eddig még nem tettük meg" - jegyezte meg Lissner, aki 2015-ben átveszi a párizsi Opera National de Paris irányítását.
Utódjának személye érzékeny téma a lombardiai városban. Milánó polgármestere, Giuliano Pisapia szerint rövid időn belül nyilvánosságra hozzák az új Scala-vezető nevét.
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Korábban Lázár János azzal vádolta meg őket, hogy túlterheléses támadást indítottak az EMMA rendszere ellen.
Lázár János tiszás hőbörgésről és hobbivasutas dünnyögésről írt a Facebookon.
Az elnökkel egyszer az irodájában, egyszer pedig Lengyelországban próbáltak végezni.
Karácsony Gergely ismét felhívta a figyelmet arra: önkormányzati rendezvényről van szó.