Kovács Katalin nyerte a kajak egyesek 500 m-es versenyét a milánói olimpiai kvalifikációs kajak-kenu Európa-bajnokságon. Aranyérmet szerzett a Kozák Danuta, Szabó Gabriella páros is 500 méteren, míg a női négyes 1000 méteren végzett az első helyen.

A döntők első napjához hasonlóan vasárnap is szakadó eső fogadta a versenyzőket és a nézőket az Idroscalo szabadidőparkban. A maroknyi, de annál lelkesebb magyar szurkolótábort - a sportági világversenyek immár elmaradhatatlan színfoltját jelentő "Beé-középet" - azonban ez mit sem zavarta, a néhány fős csoport már 9 órától "melegített" a dobokkal, kereplőkkel és tréfás szópárbajt vívott a helyi  hangosbeszélő kezelőjével: a "Ria, ria, Hungária!" csatakiáltásra "Lia, lia, Itália!" volt a válasz.

A hangulatra tehát nem lehetett panasz, s várható volt, hogy az első A döntőt követően csak fokozódik a magyarok öröme, hiszen Kovács világbajnoki címvédőként egyértelműen arra törekedett, hogy a tavalyi ezüst után ezúttal az Eb-n is győzelmet ünnepelhessen.

A klasszis a győzelem ellenére nem volt teljesen elégedett: "Ez az esős idő az én hangulatomra is rányomta a bélyegét. Ilyenkor nehezebben melegedik be az ember, nehezebben készülődik a rajthoz. A futam közben  sem éreztem túl jól magam. A rajtom jól sikerült, de nem akartam nagyon eljönni az elején. A végén éreztem, hogy a német nagyon hajrázik, de már 150 méterrel a cél előtt tudtam, hogy ha nem hibázok, nyerni fogok, így nem aggódtam. Természetesen nagyon örülök a győzelemnek" - mondta az eredményhirdetés után Kovács Katalin.

Aranyérmes a Kozák, Szabó páros és a női négyes 1000-en

Aranyérmet szerzett a Kozák Danuta, Szabó Gabriella páros 500 méteren a milánói olimpiai kvalifikációs kajak-kenu Európa-bajnokságon. A magyar duó újabb két női kvótát szerzett az országnak a pekingi játékokra.

Aranyérmet szerzett a Paksy Tímea, Fazekas Krisztina, Benedek Dalma, Keresztesi Alexandra összeállítású négyes 1000 méteren a milánói olimpiai kvalifikációs kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Egy arany és további hét érem 200 m-en

A magyar válogatott egy arany-, két ezüst- és öt bronzérmet szerzett az ötkarikás műsorban nem szereplő 200 m-es táv vasárnapi döntőiben a milánói olimpiai kvalifikációs kajak-kenu Európa-bajnokságon, amelyet így összesítésben 6 elsőséggel, 7 második és 5 harmadik hellyel zárt.

A legrövidebb távon a női kajaknégyes - Paksy Tímea, Kozák Danuta, Fazekas Krisztina és Patyi Melinda - szállította az egyetlen győzelmet, az egység magabiztos lapátolással utasította maga mögé riválisait, bár a tényekhez hozzátartozik, hogy a mezőny elég gyér volt, a döntőben mindössze öt hajó szállt vízre.

A kenus kvartett - Joób Márton, Balázs Péter, Sarudi Pál, Horváth Gábor - csakúgy, mint a délelőtti 500-as fináléban, ezüstöt szerzett és Molnár Péter (K-1) is másodikként rúgta be a hajóját a célba. A Fazekas, Patyi és a Molnár, Kadler Viktor duó (mindkettő K-2), valamint a Kovács Gergely, Végh Attila kettős (C-2), Foltán László (C-1) és a férfi kajaknégyes - Sík Márton, Csamangó Attila, Boros Gergely, Babella Balázs - egyformán harmadik lett.

A magyarok közül egyedül Vad Ninetta (K-1) nem szerzett érmet 200-on, ő ötödikként zárt.

Öt magyar érem és két kvóta a kajak-kenu-Eb-n

Benedek Dalma, illetve Medveczky Erika és Faldum Bereniké aranyérmet szerzett a milánói olimpiai kvalifikációs kajak-kenu Európa-bajnokság ezres versenyein. Kucsera Gábor élete első felnőtt egyes világversenyén meglepetésre második lett, ahogyan női meg a férfi négyes is ötszáz méteren. A kenucsapat nem szerzett érrmet, de két újabb olimpiai kvótát viszont igen.