Daniel Angyelkovics, a Pick Szeged irányítója játszhatott volna az MKB Veszprém elleni férfi kézilabda bajnoki döntő negyedik, keddi összecsapásán.

A szerb irányító szombaton, a finálé harmadik felvonásán háton fekve Ilyés Ferenc felé rúgott. A Veszprém hétfőn feljelentést tett a bizottságánál, amely kedden fegyelmi eljárást indított Angyelkovics ellen, és erről tájékoztatta a klubot. A szegediek ezt követően nem nevezték be a meccsre a játékost.

Lele Ambrus, a szegediek elnöke a távirati irodának elmondta, a bizottságtól kapott levélben az áll, hogy Andjelkovics nem léphet pályára. Kersch Ferenc, a fegyelmi bizottság elnöke viszont az MTI-nek elmondta: a fegyelmi szabályzat egyértelműen kitér rá, a kézhez vétel másnapjától, jelen esetben szerdától függesztik fel a játékjogot, vagyis az irányító nevezhető lett volna, és erről szóban tájékoztatta a Pick vezetőit. Kedden 30-30-s döntetlen után, büntetőkkel nyert a Szeged. Ezzel a párharc állása 2-2, az utolsó, mindent eldöntő csatár pénteken 19 órakor rendezik Veszprémben.

Angyelkovics, valamint a negyedik meccsen piros lappal kiállított Valentin Ghionea, illetve a Marko Vujin leterítő Herbert Gábor fegyelmi ügyét ma fél négykor tárgyalja a fegyelmi bizottság.

Büntetők után egyenlített a Szeged a Veszprém ellen

A címvédő Szeged hatalmas csatában, büntetőpárbajban nyert a vendég Veszprém ellen a Budapest Bank férfi kézilabdaliga döntőjének negyedik mérkőzésén, így a pénteki csatában dől el az aranyérem sorsa.