Magyarország 12-6 arányú győzelmet aratott a házigazda szerbek felett a Belgrádban játszott U18-as vízilabda Európa-bajnokság döntőjében.

A magyar csapat már az első félidőben hatalmas előnyre tett szert (3:1, 6:0), amit a harmadik negyedben tovább növeltek a fiúk (2:0). Az utolsó negyedben a csapat kicsit kiengedett, így a szerbek szépíteni tudtak az eredményen (1:5). A magyarok a találkozó nagy részében kontrollálták a játékot, a védelem remekül működött , így Magyarország megérdemelten nyert ilyen arányban is - írja a szerb B92 hírportál.

hvg.hu Sport

Botrány az uszodában – hazaküldtek két bírót a vízilabda ifi Eb-ről

Pénteken szünnap volt a belgrádi U18-as vízilabda Európa-bajnokságon, de a Banjica sportcentrum uszodája talán most volt a leghangosabb, méghozzá a botránytól. A negyeddöntőben ugyanis a bírók nem adtak meg egy nyilvánvalóan szabályos gólt a hazaiak ellen játszó olaszoknak a meccs hajrájában.

Vízilabda ifi Eb: döntőbe jutottak a magyarok Belgrádban

A Belgrádban zajló U18-as vízilabda Európa-bajnokságon szombaton a magyar csapat számára a döntőbejutás volt a tét. Az ellenfél az eddig remek formát mutató horvát ifjúsági válogatott volt, amelyet nagyszerű játékkal 12:10 arányban sikerült legyőzni.