Gyurcsány Ferenc miniszterelnök telefonon gratulált Kovács Katalinnak és Janics Natasának, akik aranyérmet nyertek a kajakpárosok 500 méteres versenyében a pekingi olimpián - közölte Daróczi Dávid kormányszóvivő.

A kormányfő a két sportolónak megköszönte a felkészülést, és azt a sok munkát, ami ahhoz kellett, hogy ez az eredmény megszülessen - mondta a kormányszóvivő. Kovács Katalin és Janics Natasa szombat délelőtt nyert aranyérmet a női kajakkettesek versenyében 500 méteren a pekingi olimpián. A páros ezzel megszerezte a magyar csapat második aranyérmét, és megvédte athéni olimpiai bajnoki címét.

hvg.hu Olimpia

Maróthy: „Lesz aranygép!”

A birkózók is más terveket szőttek. Két érmet jósoltak, háromban reménykedtek. Aztán két versenyzőjük is lebetegedett, de ők még mindig bíztak a három éremben. Lőrincz Tamás, Bácsi Péter és Fodor Zoltán volt a sorrend. Végül a harmadikból lett második. Maróthy István szakágvezető szerint ez nem egy szerencsés olimpia.

100 másodperc éjfélig – soha nem volt még ennyire közel az emberiség, hogy kipusztítsa önmagát

Borkai: Örülök, hogy élek