Vincze Szabolcs

A hatodikként kiemelt argentin David Nalbandian öt szettes csatában búcsúzott az idei Roland Garrossól. A nagyágyúk közül rajta kívül James Blake járt ugyanígy, ő négy szettben maradt alul a lett Ernests Gulbisszal szemben. A nőknél Mauresmo kiesése jelentette a nap eddigi legfőbb eseményét. Egyelőre tart az esőszünet.

David Nalbandian az első két játszma után csak szenvedett
© AP

Az első két szettet mondhatni magabiztosan hozta az esélyesebbnek számító Nalbandian, és már simának is tűnt a mérkőzés. A francia Jeremy Chardy azonban ezt nem így gondolta, és kétszettes hátrányból is fordítani tudott – meglepő fölénnyel.

A mai nap másik nagy vesztese az amerikai James Blake lett, aki hetedik kiemeltként vágott neki a párizsi viadalnak. Már az első játszmát sem sikerült megnyernie, igaz ekkor még csak rövidítésben bizonyult jobbnak ellenfele, a lett Ernests Gulbis.

A második felvonás olyan sima volt, mintha Blake rendezte volna, itt azonban az amerikai meg is állt. A harmadik szettben még fej-fej mellett haladtak, a végén azonban már nem tudott mit kezdeni Gulbisszal, aki így – ritka trófeát szerezve – a harmadik fordulóba jutott.

A nők mezőnyében a hazai pályán, hazai közönség előtt játszó Amélie Mauresmo kiesése okozta a legnagyobb meglepetést. Az ezután következő esőszünet miatt Szávay Ágnes mindeddig még nem lépett pályára.

ROLAND GARROS (15,575 MILLIÓ EURO ÖSSZDÍJAZÁS), PÁRIZS
FÉRFIAK, 2. FORDULÓ
Ernests Gulbis (lett) - James Blake (amerikai, 7.) 7:6 (7-2), 3:6, 7:5, 6:3
Jeremy Chardy (francia) - David Nalbandian (argentin, 6.) 3:6, 4:6, 6:2, 6:1, 6:2
Mihail Juzsnyi (orosz, 15.) - Maximo González (argentin) 6:3, 6:2, 6:2
Dmitrij Turszunov (orosz, 30.) - Guillermo García-López (spanyol) 7:6 (7-4), 6:0, 6:0
Nicolas Lapentti (ecuadori) - Bobby Reynolds (amerikai) 7:5, 6:4, 5:7, 7:5

NŐK, 2. FORDULÓ
Venus Williams (amerikai, 8.) - Selima Sfar (tunéziai) 6:2, 6:4
Carla Suarez Navarro (spanyol) - Amélie Mauresmo (francia) 6:3, 6:4
Alize Cornet (francia, 19.) - Gisela Dulko (argentin) 6:0, 4:6, 6:4
Jelena Jankovics (szerb, 3.) - Marina Erakovic (új-zélandi) 6:2, 7:6 (7-5)
Flavia Pennetta (olasz, 26.) - Anasztaszja Pavljucsenkova (orosz) 3:6, 6:1, 6:1
Iveta Benesová (cseh) - Suaji Peng (kínai) 6:4, 6:3

Tegyünk közösen azért, hogy a propaganda mellett továbbra is megjelenjenek a tények! Ha neked is fontos a minőségi újságírás, kérjük, hogy támogasd a munkánkat.

Federer könnyen nyert, de több kiemelt búcsúzott Párizstól

A 2002-ben döntős, nyolcadik helyen kiemelt amerikai Venus Williams három játszmában nyert az izraeli Tzipora Obziler ellen, s ezzel bejutott a 64 közé a francia nyílt teniszbajnokságon. A tizenhetedikként kiemelt Merkosz Bagdatisz már az első fordulót sem bírta, sima három szett után búcsúzott.

hvg.hu Sport

Roland Garros: megizzadt az első kiemelt, Szávay holnap játszik

A harmadik szettben csak 8:6-ra nyert, de így is továbbjutott Marija Sarapova, a francia nyílt teniszbajnokság női mezőnyében elsőként kiemelt orosz teniszező. A Justine Henin visszavonulásának köszönhetően világelső sportolónő így továbbjutott, Szávay Ágnes holnap lép pályára.

Szávay Ágnes győzelemmel kezdett a Roland Garroson

Simának indult, de nyögvenyelős lett Szávay Ágnes első mérkőzése a párizsi Roland Garroson. A japán Morita Ajumi elleni első szettet 6:1-re hozta a soltvadkerti lány, ellenfele azonban megnyerte a másodikat. A hajrára beleerősítve Szávay végül győzni tudott, és a második fordulóba jutott.

Soros: Orbán szupergonosza lettem