A magyar csapat hosszabbítás után 8-7-es vereséget szenvedett Szerbiától a Málagában zajló vízilabda Európa-bajnokság elődöntőjében. A rendes játékidőben nem bírt egymással a két válogatott, így a hosszabbítás döntött. A fináléban Montenegró vár a szerb csapatra, mi Horvátországgal játszunk a dobogó legalsó fokáért.

A szerbek (kék sapkában) kivédekezték a győzelmet
© MTI
Az első játékrészben nem bírt egymással a két csapat, kiállítások és gól nélküli támadások követték egymást. A folytatásban elhúztak a szerbek, és 3-1-re hozták a második negyedet. Filipovics lőtte az összecsapás első gólját 13 perccel a mérkőzés kezdete után, őt Nikola Radjen és Vladimir Vujaszinovics követte. A magyarok egyetlen félidei gólját Madaras Norbert szerezte.

Denisz Sefik fantasztikusan védett, szinte minden lövés elakadt benne, csak a harmadik periódusban kezdtük meg a felzárkózást. Ekkor egyre gördülékenyebbé vált a magyar csapat támadójátéka, ami a meccs elején nem működött olajozottan.

Az időközben a Szécsi Zoltán helyére beállt Nagy Viktor a kapuban szintén bemutatott egy-két bravúrt, 5-5-nél pedig két szenzációs találattal (Hosnyánszky Norbert és Molnár Tamás) két góllal el is húztunk. A szerb csapat azonban megmutatta, mekkora tartás van benne, hiszen az utolsó percre Vanja Udovicsics újra egalizálta az eredményt (7-7). Sőt a hajrában még Kemény Dénes tanítványainak kellett kivédekeznie az utolsó perceket, az ellentámadás pedig nem hozott újabb gólt.

A hosszabbításban a magyar válogatott nem számíthatott a kipontozódott Hosnyánszkyra és Varga Dénesre, ez pedig megérződött a játékon. Az első - és mint kiderült, a mindent eldöntő - gólt Alekszandar Szapics szerezte emberelőnyből, Szerbia pedig újra átvette a vezetést. Az utolsó támadást Kásás Tamás bombázta a kapufára, következett a hosszabbítás második része.

Bár remekül védekeztünk, támadásban rendre elpuskáztuk a lehetőségeinket. A szerbek tartották a labdát, az utolsó pillanatban - utolsó lehetőségként - még Kásás lövése csattant a kapufán. Az eredmény azonban maradt. Mint évek óta, hetedzser sem bírtunk a szerbekkel, az olimpián viszont visszavághatunk.

Holnap Kemény Dénes csapata Horvátországgal játszik a bronzéremért, Szerbia pedig Montenegróval találkozik a kontinenstorna döntőjében.

VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, MÁLAGA
ELŐDÖNTŐ
Magyarország - Szerbia 7-8 (0-0, 1-3, 3-1, 3-3, 0-1, 0-0)
Gólszerzők: Vujaszinovics 3, Szapics 2, Filipovics, Radjen, Udovicsics 1-1, ill. Madaras, Benedek, Kiss G., Varga Dániel, Kásás, Hosnyánszky, Molnár 1-1

A kriptovaluták csökkentik az adóbevételt az EU államaiban

Oxfam: A világ 10 leggazdagabb embere 500 milliárd dollárral gazdagodott a pandémia idején