szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A Parallels segítségével Intel alapú Macintosh-okon, OS X alatt, virtuális...

A Parallels segítségével Intel alapú Macintosh-okon, OS X alatt, virtuális gépeken futtathatunk bármilyen más opercáiós rendszert (Windows, Linux stb.), anélkül, hogy ehhez újra kellene indítanunk rendszerünket. A 3.0-s változatban már 3D támogatást is találunk, így akár régebbi, DirectX-es játékokat is futtathatunk virtuális Windowsunkon. 

Windows XP az ablakban

A legújabb build (szám szerint 5160-as) hasznos újításokat tartalmaz:
- a Coherence módban árnyék kerülhttt az ablakok alá és immár alkalmazkodik az OS X Exposé-jához, vagyis a Windowsos alkalmazások tökéletesen illeszkednek az OS X felülethez
- egyszerűbben elérhető Windows alól az OS X-es partíciók tartalma
- bővült a Parallels Explorer és a Parallels Image Tools tudása

Coherence mód: OS X és Windows alkalmazások vegyesen

Emellett érezhetően gyorsult a virtuális rendszerek működése és a Parallels erőforrásigénye is valamivel visszafogottabb lett.
Az új verzió letölthető a fejlesztők honlapjáról. A frissítés az előző verziók tulajdonosainak természetesen ingyenes.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!