Kao az optikai kábelek fejlesztése terén elért eredményeiért vehette át az elismerést, Boyle-t és Smith-t pedig a kamerák fényérzékelő áramkörének, a CCD-nek (charged coupled device) a feltalálásáért jutalmazták a díjjal. A Nobel-díj értéke tízmillió svéd korona, vagyis megközelítőleg 260 millió forint.
Három tudós kapta a fizikai Nobel-díjat
Charles K. Kao, illetve Willard S. Boyle és George E. Smith amerikai kutatók kapták megosztva kedden az idei fizikai Nobel-díjat.
Magyar Péter bejelentette, sikerült Ukrajnával megállapodni a magyar kisebbség jogairól
Mindent megtett a Fidesz, hogy gáncsolja, így is szép osztalékot tudott kivenni cégéből az Országgyűlés elnökének családja
Visszahívott három nagykövetet a Magyar-kormány
A varsói képviselet vezetőjéről már tudni lehetett, hogy haza kell jönnie, egy frissen kinevezett államtitkár pedig már hónapokkal ezelőtt elbúcsúzott az állomáshelyétől.