100 dollár járhat egy kormányzati drón kilövéséért

Egy Colorado államban található kis településnek elege van a kormányzati megfigyelést végző robotrepülőkből.

  • hvg.hu hvg.hu
100 dollár járhat egy kormányzati drón kilövéséért

"Nem akarunk drónokat a településen. Ha berepülnek, lelőjük őket" – nyilatkozta a 7NEWS tévécsatornának Philip Steel, a Coloradóban található Deer Trail egyik lakója, aki egy rendelettervezetet is benyújtott az 550 fős települést irányító testületnek.

AFP / US Airforce / Julianne Showalter

Ha augusztus 6-án elfogadják az új szabályozást, a település 100 dollárt fizethet mindenkinek, aki bizonyíthatóan kilő egy kormányzati megfigyelő drónt.

Az amerikai hadsereg eközben a megfigyelésnél jóval többre alkalmas drónokat tesztel: néhány napja a történelemben elsőként szállt le egy vadászgép nagyságú, pilóta nélküli robotrepülőgép egy hadihajón.
Orbán kényszerpályán mozog, Magyar könnyen cselezheti – a nagy bejelentések vagy csak a nagyotmondások napja lesz a szombat?

Orbán kényszerpályán mozog, Magyar könnyen cselezheti – a nagy bejelentések vagy csak a nagyotmondások napja lesz a szombat?

Kényszerhelyzetben van Orbán: Tusványoson újat és nagyot kell mondania, mint például egy vaskos jóléti csomag vagy egy népszavazás, emellett csak „kötelező elem” lehet Magyar Péter, az LMBTQ-emberek és az ukránok pocskondiázása. A Tisza elnöke sem dőlhet azért hátra: fel kell vennie a kesztyűt és kormányzóképességet is kell mutatnia.