Biztonsági emberek vették át az irányítást több napra az egyik dunaújvárosi erőműben
Egy jogvita vezethetett oda, hogy májusban biztonsági emberek jelentek meg az egyik dunaújvárosi erőműnél, és több napon keresztül akadályozták a működést.
Három nap alatt több mint 10 millió példányban kelt el a Zelda-sorozat új része, a Tears of the Kingdom. A siker borítékolható volt, de a mértéke mindenképp tekintélyt parancsoló.
Nemcsak a kritikusok imádják, a közönség is odavan a Nintendo új játékáért. A The Legend of Zelda: Tears of the Kingdomot május 12-én adta ki a japán vállalat, majd három nap leforgása alatt több mint 10 millió példány kelt el belőle. Az újdonság teljesítménye azért is megsüvegelendő, mert exkluzív játékként csak Nintendo Switch konzolra jelent meg.
Ezzel a teljesítménnyel ez lett minden idők leggyorsabban fogyó Zelda-játéka. Összehasonlításként: a The Legend of Zelda: Ocarina of Time-ból 7,4 millió példányt értékesítettek – de nem három nap alatt, hanem összesen. Az eladások a sorozaton belül csak a Breath of the Wildot nem tudták eddig lekörözni, az 30 millió példányban ment el, de szintén összesített számról beszélünk, így az új rész vélhetően lekörözi majd.
Érdekesség, hogy az Egyesült Királyságban a Zelda új része a legjobban induló fizikailag értékesített játéknak számít. Ez azért is nagy szó, mert 50 százalékkal többet adtak el belőle, mint a Harry Potter-univerzumra építő Hogwarts Legacyból.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Egy jogvita vezethetett oda, hogy májusban biztonsági emberek jelentek meg az egyik dunaújvárosi erőműnél, és több napon keresztül akadályozták a működést.
Az M100-nak 2021-ben egyszer már nekifutottak.
Az amerikai elnök a bűnözőknek is hadat üzent, miután egy kormányzati alkalmazottat támadás ért.
Megvédte a kormány egyedi döntéseit a külügyminiszter.
Vasárnap este történt a tragédia.