Megszűnik a Messenger egyik appja, mentsen mindent, míg nem késő

Pár év után hátat fordít az asztali operációs rendszereknek a Messenger. Mutatjuk, mivel jár ez, és hogyan mentheti a beszélgetéseit.

  • HVG

Kivezeti a Meta a Messenger alkalmazást mindkét asztali operációs rendszeren, így Windowson és macOS-en is leáll az üzenetküldő. Aki valaha is használta ezeket az appokat, tudja, hogy a Meta nem különösebben foglalkozott velük, pláne az optimalizálással nem vesződtek: még kimondottan erős hardveren is csak dadogva működtek.

A cég súgóközpontjában megjelent felhívás nem adott meg konkrét dátumot arra vonatkozóan, hogy mikor szűnnek meg az alkalmazások. Az biztos csak, hogy amint valakinél megjelenik a megszűnésre vonatkozó felhívás, annál már csak 60 napig fog működni az app. Utána végleg, teljesen leáll, és automatikusan átirányítják a felhasználókat a Facebook webhelyére. Ott folytathatók a beszélgetések.

https://hvg.hu/tudomany/20250925_meta-facebook-messenger-instagram-kiskoru-felhasznalok-tinedzserfiok-szigoritas-ebx

A Meta azt javasolja, hogy akik nem engedélyezték a biztonságos tárolást a Messengerben, kapcsolják be azt, és az asztali alkalmazásban be kell állítaniuk egy PIN-kódot is a beszélgetések előzményeinek mentéséhez. Ezekhez ide kattintva találhat egy magyar nyelvű útmutatót.

A Meta nem közölte, hogy miért szünteti meg az asztali alkalmazását. Ha lejárt a 60 nap, nyugodtan törölheti az appot a gépéről.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hozzászólások